windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 S

Przeglądarka Edge i Windows 10 S to naprawdę bezpieczne połączenie

Microsoft reklamuje system Windows 10 S jako bezpieczne oprogramowanie do zastosowań w sektorze edukacyjnym. Amerykanie zamierzają także dotrzeć ze swoim produktem do klientów biznesowych. Najnowsza odsłona Windowsa ma być lepszą alternatywą dla coraz popularniejszych Chromebooków. I jak się okazuje – są na to szanse.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach coraz większym problemem jest złośliwe oprogramowanie przedostające się na pokład naszych komputerów. Dlatego coraz większego znaczenia nabiera odpowiednia ochrona wrażliwych danych użytkowników. Wystarczy przypomnieć jak głośnym echem odbił się niedawny skandal dotyczący CCleanera. Aplikacja ta umożliwiała hakerom infekowanie komputerów niepożądanym oprogramowaniem szpiegowskim. Za względnie bezpieczne urządzenia uchodzą właśnie wspomniane Chromebooki i komputery z Windows 10 S na pokładzie, gdyż koncepcja im przyświecająca uniemożliwia instalowanie na ich pokładzie programów „z zewnątrz”.

Warto wspomnieć, że NSS Labs porównało ostatnio obydwa środowiska w zakresie bezpieczeństwa przeglądania treści w sieci. Co ciekawe, Chrome OS w połączeniu z przeglądarką Chrome nie dają użytkownikowi takiej ochrony, jak Windows 10 S w połączeniu z Microsoft Edge. Produkty z Redmond chronią użytkownika przed adresami wyłudzającymi informacje o wiele skuteczniej.

Czy takie badania skłonią użytkowników do postawienia na rozwiązania od Microsoftu? Trudno to w tej chwili prognozować. Jeśli jednak bezpieczeństwo naszych danych jest dla nas kwestią pierwszorzędną, to zdecydowanie warto postawić na komputer pracujący pod kontrolą Windows 10 S.

Źródło: MSPU