windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Mobile

To już koniec Windows 10 Mobile. Microsoft nie pozostawia złudzeń

Windows 10 Mobile miał być świetny i rewolucyjny. Miał przenieść korzystanie ze smartfona na zupełnie nowy poziom. Jak się jednak okazało, projekt zakończył się totalną klapą. Smartfonów Lumia pracujących w oparciu o ten system prawie nikt nie chciał kupować, a Sklep Windows od samego początku świecił pustkami. Dziś wiemy już, że Windows 10 Mobile to system martwy.

Informację taką potwierdził sam Microsoft. Joe Belfiore za pośrednictwem Twittera poinformował, że system Windows 10 Mobile nie będzie dalej rozwijany. Użytkownicy nie mają więc co liczyć na to, że zaprezentowane zostaną jakieś nowe funkcje oprogramowania. Można się też spodziewać, że ze Sklepu znikać będą kolejne, lubiane aplikacje.

Co najsmutniejsze – nie wiadomo czy kiedykolwiek doczekamy się jeszcze smartfona z Windowsem na pokładzie. Co prawda od dłuższego czasu w sieci pojawiają się pogłoski, że Microsoft pracuje nad Surface Phone, lecz sam koncern nie potwierdził nigdy tej informacji. Entuzjaści oczywiście będą na niego czekali z nadzieją. Nie powinniśmy sobie jednak obiecywać zbyt wiele.

Źródło: Twitter