windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10

Microsoft wydaje przeglądarkę Edge dla innych platform

Microsoft wraz z systemem Windows 10 zaprezentował przeglądarkę Edge, która – nie oszukujmy się – póki co furory na rynku nie zrobiła. Amerykanie jednak nie dają za wygraną i chcą dotrzeć do szerszego grona użytkowników. W tym celu przeglądarka Edge ma zostać wydana dla konkurencyjnych platform.

Microsoft jeszcze jakiś czas temu nie planował wykraczać z przeglądarką Edge poza środowisko Windowsa. Jak już jednak doskonale wiemy, projekt Windows 10 Mobile okazał się być totalnym niewypałem. Amerykanie więc, by usprawnić współpracę na linii komputer – urządzenia mobilne, postanowili o wydaniu Microsoft Edge dla Androida oraz iOS. W przypadku popularnego iPhone, przeglądarkę można już testować. W ciągu najbliższych dni powinna też zadebiutować w Sklepie Play. Warto wspomnieć, że Microsoft Edge dla Androida oraz iOS mogą w tej chwili testować tylko członkowie programu Windows Insider.

Miejmy nadzieję, że przeglądarka Edge zyska teraz na popularności. Jest to całkiem ciekawa alternatywa dla Chrome, Firefoxa czy Opery. A czy Wy sprawdzaliście już wersję przeglądarki dla iOS? Więcej informacji o testach nowej wersji Edge możecie zaczerpnąć na stronie przygotowanej przez Microsoft.

Źródło: Windows Central