windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Muzyka i Wideo Programy

To koniec usługi Muzyka Groove!

Wraz z premierą Windows 10 Microsoft zaprezentował usługę Muzyka Groove. Jej zadaniem było nawiązanie konkurencji z potentatami rynku serwisów streamujących muzykę (takimi jak Spotify). Jak się okazuje, koncern z Redmond nie sprostał wyzwaniu.

W sieci pojawiła się bowiem informacja mówiąca o wygaszeniu usługi streamingowej Muzyka Groove. Konkurencja ze strony mocniejszych rynkowych rywali okazała się być dla Microsoftu przeszkodą nie do przeskoczenia. Usługa zostanie wyłączona z końcem tego roku. Subskrybentom zostaną zwrócone niewykorzystane środki. Co ciekawe, Microsoft dogadał się ze Spotify i użytkownicy Muzyki Groove będą mogli przenieść ułożone przez siebie listy odtwarzania do konkurencyjnego serwisu. A aplikacja Muzyka Groove? Pozostanie już tylko odtwarzaczem muzyki – czy to zgromadzonej na naszym urządzeniu, czy w chmurze.

Smutne jest to, że Microsoft odnosi kolejną w ostatnim czasie porażkę. Jak się okazuje, nie każdy pomysł rodzący się w siedzibie koncernu jest ciepło przyjmowany przez użytkowników. A czy Wy korzystaliście z Muzyki Groove?

Źródło: Windows Central