windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy

Skype będzie naśladować Snapchata?

Microsoft cały czas próbuje usilnie rozwijać swój komunikator Skype i wzbogacać go o nowe funkcje. Czasem działania koncernu z Redmond wzbudzają wiele kontrowersji – jak np. zmiana interfejsu aplikacji dla urządzeń mobilnych. Tym razem jednak Amerykanie chcą skopiować pewien pomysł od konkurencji.

Mowa oczywiście o Snapchacie, z którego włodarzami Microsoft pozostaje od dłuższego czasu w nieformalnym konflikcie (m.in. dlatego nie ujrzeliśmy popularnego „Snapa” dla Windows 10 Mobile). Otóż Microsoft zamierza wprowadzić do Skype filtry dla wykonywanych przez nas zdjęć. Skądś już to znamy prawda? Jakiś czas temu podobne rozwiązanie wprowadził w Messengerze Facebook. Być może właśnie przez takie posunięcie Microsoft chce zachęcić użytkowników do ponownego sięgnięcia po Skype? Dobrze wiemy przecież, że niegdyś szalenie popularny komunikator, wykorzystywany głównie do przeprowadzania rozmów wideo, swoje lata świetności ma już za sobą.

Życzę Microsoftowi w tej kwestii jak najlepiej. Sam mam do Skype ogromny sentyment – często używałem tego komunikatora kilka lat temu do kontaktowania się z rodziną czy znajomymi. Czas pokaże czy nowa funkcja Skype przyciągnie do aplikacji nowych, lub niegdyś utraconych użytkowników. A czy Wy korzystacie jeszcze z tej aplikacji?

Źródło: MSPU