windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile Windows 10 S Xbox

Rynek sprzętów z Windowsem na pokładzie kurczy się?

Windows jest systemem, który od lat dominuje na rynku komputerów – zarówno tych stacjonarnych, jak i mobilnych. Jeszcze kilka lat temu pracownicy Microsoftu twierdzili, że „okienka” mają 1,5 miliarda użytkowników. Jak sytuacja wygląda dziś?

Satya Nadella, w wywiadzie udzielonym Bloombergowi przyznał, że w czasach dominacji urządzeń mobilnych, rynek sprzętów pracujących pod kontrolą Windowsa zaczął się kurczyć. Jeśli chodzi o liczby, to padły słowa o miliardzie aktywnych użytkowników Windowsa. To spora zmiana w odniesieniu do ubiegłych lat. Nie da się jednak ukryć, że dziś większość z nas prawie wszystkie codzienne aktywności w sieci może wykonywać za pośrednictwem smartfonów. A spadek popularności Windowsa przekłada się na wzrost udziałów w rynku Androida oraz iOS.

Czas pokaże jak sytuacja będzie rozwijała się w ciągu najbliższych kilku lat. Z pewnością Windows nie wypadnie całkowicie z obiegu, gdyż wielu z nas ciągle nie wyobraża sobie codzienności bez komputera z Windowsem – szczególnie gracze i osoby pracujące przed dużym ekranem. A jak sytuacja wygląda w Waszym przypadku? Moglibyście całkowicie zrezygnować z używania komputerów stacjonarnych i laptopów? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: MSPU