windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nowe procesory Intela dla desktopów w sprzedaży już za kilka dni

Komputery stacjonarne to, mimo dominacji laptopów, ciągle popularne urządzenia. Wykorzystywane są zarówno w biurach, jak i w domowym zaciszu – np. przez graczy. Za kilka dni w sprzedaży zadebiutują nowe procesory Intela dedykowane właśnie „pecetom”.

Procesory Intel Core już ósmej generacji mają trafić na półki sklepowe 5 października bieżącego roku. Wartym odnotowania jest fakt, iż w sprzedaży pojawią się po raz pierwszy 6-rdzeniowe procesory Intel i5 oraz 4-rdzeniowe procesory Intel i3. Oferowane będą także odblokowane układy oznaczone literą „K”, dedykowane zaawansowanym użytkownikom. Intel informuje, że procesory ósmej generacji mają oferować graczom wzrost FPS-ów w czasie rozgrywki (w odniesieniu do układów poprzedniej generacji – nawet o 25%).

Topowym procesorem z nowej serii ma być Intel Core i7-8700K. Producent, w biuletynie informacyjnym nie podał jeszcze jednak cen nowych układów. Możemy się jednak spodziewać, że raczej nie będą one należały do tanich. Osobiście od lat korzystam z rozwiązań dostarczanych przez firmę AMD (poza Atomem dostarczonym z moim netbookiem). A Wy na czyje rozwiązania stawiacie? Intela czy AMD?

Źródło: Intel