windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 S

Microsoft chce wyjść z Windows 10 S poza sektor edukacji

Windows 10 S został zaprezentowany przez Microsoft jeszcze przed wakacjami. System jest okrojoną wersją zwykłej „dziesiątki” i oferuje użytkownikom możliwość instalacji jedynie tych aplikacji, które dostępne są w Sklepie Microsoft. Włodarze koncernu z Redmond wiążą spore nadzieje z urządzeniami pracującymi pod kontrolą nowej wersji oprogramowania.

Pierwotnie urządzenia z Windows 10 S na pokładzie miały być związane głównie z sektorem edukacyjnym. Prostota obsługi i środowiska pracy to cechy na które postawił Microsoft. Dzięki braku możliwości instalacji aplikacji spoza Sklepu, miał też podnieść się poziom bezpieczeństwa pracy systemu. Jak się jednak okazuje, Amerykanie chcą nawiązać walkę z coraz popularniejszymi i relatywnie niedrogimi Chromebookami także na innym polu. Serwis Windows Central wskazuje, już wkrótce zaprezentowane zostaną laptopy pracujące pod kontrolą Windows 10 S, dedykowane klientom biznesowym.

Za przygotowanie takich urządzeń w pierwszej kolejności odpowiadać mają koncerny HP, Lenovo oraz Fujitsu. Czy komputery z Windows 10 S znajdą wystarczające grono entuzjastów, by realnie zagrozić obecnie mocnej pozycji Chromebooków? Może być to trudne zadanie m.in. przez to, że część urządzeń pracujących pod kontrolą Chrome OS uzyskała dostęp do Sklepu Play. Trzymamy jednak kciuki za Microsoft.

Źródło: Windows Central