windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft

Ostatnia aktualizacja dla Windows 8.1 komplikuje korzystanie ze Sklepu

Mimo, że Windows 10 jest obecny na rynku od kilku dobrych lat, to jego poprzednia odsłona – Windows 8.1 – ciągle pochwalić się może sporą grupą korzystających z niego na co dzień użytkowników. Ostatnio mogą oni natrafić na uporczywy problem przy próbie skorzystania ze Sklepu Windows.

Jak informuje serwis MSPU, wrześniowe aktualizacje zbiorcze dla Windows 8.1 mogą powodować problemy z zalogowaniem do Sklepu poprzez nasze konto Microsoft. Na stronie Microsoft Answers pojawiła się informacja wskazująca na to, że problem znany jest programistom z Redmond. W przygotowaniu są poprawki mające go rozwiązać. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Z systemu Windows 8.1 ciągle korzysta około 8% ogółu użytkowników „okienek”. Obawiam się jednak, iż Microsoft może działać w przypadku tej wersji systemu już nieco opieszale. Jak bowiem wiadomo, na początku przyszłego roku, Amerykanie zamierzają zakończyć podstawowe wsparcie dla tej wersji oprogramowania (dokładnie 9.01.2018). W przypadku jednak tak uporczywego problemu, powstałego z winy Microsoftu, rozwiązanie powinno zostać dostarczone niezwłocznie.

Źródło: MSPU