windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Sklep Windows właśnie zmienia nazwę

Sklep Windows towarzyszy nam od lat. Co prawda nie znajdziemy w nim wielu lubianych i znanych aplikacji, których obecność np. w Sklepie Play jest oczywistością. Jeśli jednak jesteśmy mniej wymagającymi użytkownikami, to jego zawtartość zdecydowanie spełni nasze oczekiwania. Microsoft przeprowadza właśnie rebranding swojego sklepu z aplikacjami.

Co możemy rozumieć pod tym pojęciem? Amerykanie zamierzają zmienić nazwę ze Sklepu Windows na Sklep Microsoft. Można się spodziewać, że koncern z Redmond zamierza poszerzyć asortyment Sklepu o nowe usługi, czy może nawet urządzenia i stąd chęć jego rebrandingu tak, by ujednolicić go właśnie ze Sklepem Microsoft. Warto odnotować, że zmianie ulegnie także sama ikona aplikacji. Nie dopatrzono się jednak póki co zmian w samym Sklepie.

W pierwszej kolejności nowość zostanie wdrożona w ramach doskonale nam znanego programu Windows Insider.  Serwis Windows Central informuje, że owa aktualizacja trafia właśnie do kręgu Release Preview. Niestety sam nie mam możliwości sprawdzenia tego, gdyż na moim netbooku korzystam ze starszej odsłony Windowsa. Czekam więc na Wasze opinie w komentarzach.

Źródło: Windows Central