windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Phone Windows 10 Windows 10 Mobile Windows 10 S Xbox

Andromeda OS będzie w końcu ujednoliconym Windowsem dla różnych urządzeń?

Microsoft od dłuższego czasu snuje plany o przygotowaniu jednego systemu operacyjnego, mogącego efektywnie pracować na różnych rodzajach urządzeń. Taką rewolucją miał być Windows 10, jednak wszyscy widzimy jak skończyły się plany w przypadku „umierającego” już Windows 10 Mobile. Czy lekarstwem na ową patową sytuację będzie projekt znany pod roboczą nazwą „Andromeda OS”?

Według wstępnych założeń Microsoftu, które poznaliśmy już jakiś czas temu, Windows miałby oferować bardzo zbliżone funkcjonalności niezależnie od tego, czy użytkownik korzystałby z komputera, tabletu czy smartfona. W tym celu Microsoft przedsięwziął projekt aplikacji uniwersalnych. Mimo usilnej jego promocji, Sklep Windows nadal nie grzeszy bogactwem w tej kwestii. Andromeda OS ma być kolejnym krokiem ku ujednoliceniu i scaleniu wszystkich wersji Windowsa 10. Ma on połączyć jak najwięcej funkcjonalności między wszystkimi urządzeniami pracującymi w oparciu o „okienka”. Wg nieoficjalnych informacji rewolucja miałaby wystartować w przypadku urządzeń mobilnych, a dopiero po jakimś czasie objąć też komputery. Brzmi zachęcająco, prawda?

Projekt Andromeda OS ma wystartować rzekomo w przyszłym roku. Skąd decyzja o rozpoczęciu działań w segmencie urządzeń mobilnych? Microsoft radzi sobie tam dość słabo. Trzeba więc skierować w tym kierunku wszystkie dostępne moce przerobowe, aby zatrzeć bardzo negatywne wspomnienia użytkowników związane z Windows 10 Mobile. W końcu z „dużym” Windowsem sytuacja nie wygląda tak kiepsko i radzi sobie on całkiem przyzwoicie.

Czekam na wyniki owych działań z niecierpliwością. Podobnie jak z pewnością większość z Was. Mam nadzieję, że tym razem Microsoft podejdzie do segmentu urządzeń mobilnych z takim respektem, by znów nie przegrać na nim na całej linii.

Źródło: Windows Central