windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Windows 10

Używasz programu CCleaner? Nie mamy dobrych wieści

CCleaner to ceniony i lubiany program stosowany przez wielu użytkowników Windowsa do usuwania niechcianych plików z naszych komputerów. Pomaga on także uporządkować rejestr systemu. Dziś nie mamy dobrych wieści dla wszystkich użytkowników produktu Piriform.

Serwis Windows Central informuje, że użytkownicy CCleanera korzystający z aplikacji w ciągu ostatniego miesiąca, byli szczególnie narażeni na ataki poprzez pliki typu malware. Mogły one wysyłać  hakerom informacje dotyczące naszych komputerów przez prawie miesiąc (od 15 sierpnia do 12 września). Problem dotyczy 32-bitowego CCleanera w wersji 5.33.6162 oraz aplikacji CCleaner Cloud 1.07.3191. Pojawiła się także informacja wskazująca na to, że firma Piriform wysłała już aktualizację automatyczną wspomnianych programów do wszystkich użytkowników, których mógł dotyczyć ów problem.

Niewątpliwie jest to spory cios w CCleanera jeśli chodzi o wizerunek i renomę owego narzędzia. Wielu użytkowników może stracić zaufanie do firmy Piriform w skutek tak poważnej kompromitacji. Miejmy nadzieję, że podobne sytuacje nie będą już miały miejsca.

Źródło: Windows Central