windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 S

Masz więcej czasu by za darmo zaktualizować Windows 10 S do Windows 10 Pro!

Windows 10 S to nowa wersja „okienek”, której zadaniem jest nawiązanie realnej rywalizacji z systemem Chrome OS. Możemy z niej skorzystać m.in. za pośrednictwem urządzenia Surface Laptop. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom instalowanie jedynie tych aplikacji, które można pobrać ze Sklepu Windows. Co jednak gdy to dla nas zbyt mało?

Microsoft użytkownikom licencjonowanego Windows 10 S umożliwił darmową aktualizację oprogramowania do Windows 10 Pro. Promocja miała obowiązywać do końca grudnia tego roku. Koncern z Redmond zdecydował się jednak na wydłużenie okresu jej obowiązywania aż do końca marca przyszłego roku. Po zakończeniu promocji, za aktualizację do Windows 10 Pro będzie trzeba zapłacić równowartość 49 dolarów.

Windows 10 S jest bezpieczniejszym systemem od „klasycznego” Windows 10. Z pewnością znajdzie zastosowanie w sektorze edukacyjnym, w którym ma konkurować z Chromebookami. Czy jednak zdobędzie uznanie indywidualnych użytkowników? To może być trudne zadanie. Wystarczy przypomnieć sobie jaki los spotkał Windowsa RT.

Źródło: Windows Central