windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Windows 10 Mobile Windows Phone

To koniec Flipboard dla Windows Phone?

Microsoft wraz z platformą Windows 10 Mobile odnotował ogromną porażkę na rynku urządzeń mobilnych. Nic więc dziwnego, że kolejni twórcy aplikacji uciekają z tego tonącego okrętu. Tym razem ze Sklepu Windows zniknie aplikacja Flipboard – niegdyś tak wyczekiwana przez wielu użytkowników mobilnych „okienek”.

Aplikacja Flipboard na pokładzie naszych Lumii zadebiutowała przeszło 4 lata temu – w momencie rynkowej premiery smartfona Lumia 1020. W tej chwili wiadomo, że z czytnika nadal można korzystać i przeglądać nasze ulubione treści. Jeśli jednak w najbliższych dniach odinstalujemy aplikację, na próżno będziemy szukać jej w Sklepie Windows. Opiekun społeczności Flipboard’a rozwiał wątpliwości użytkowników aplikacji – nie będzie wsparcia dla systemu Windows Phone obecnie, ani w najbliższej przyszłości. Z naszych wiadomości wynika, że nie można już też pobierać Flipboard’a z poziomu Windows 10 Mobile.

Alternatywą dla wspomnianej aplikacji może być m.in. Nextgen Reader. Niemniej jednak smuci fakt, iż coraz więcej ważnych aplikacji znika ze Sklepu Windows. Możemy się niestety spodziewać, że w najbliższej przyszłości czeka nas wysyp kolejnych, pesymistycznych wieści związanych z aplikacjami dla mobilnego Windowsa.

Źródło: MSPU