windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 S

Windows 10 S wkracza oficjalnie do programu Windows Insider

Windows 10 S to stosunkowo nowy produkt od koncernu z Redmond. Jego zadaniem jest konkurowanie z sukcesywnie zwiększającym swoją popularność nie tylko w USA Chrome OS. Wczoraj Microsoft poinformował, że Windows 10 S może być już testowany w ramach programu Windows Insider.

Amerykanie najwyraźniej chcą otworzyć się na sugestie użytkowników w kwestii udoskonalania nowej wersji Windows 10. To dobry znak. Windows 10 S zaprezentowany został stosunkowo niedawno i pracowników Microsoftu czeka jeszcze mnóstwo pracy nad jego rozwojem i łataniem rozmaitych błędów. Co ciekawe, do programu Insider, z poziomu Windows 10 S można było już dołączyć wcześniej. Microsoft jednak dopiero teraz oficjalnie zaprasza do testów kolejnych wersji swojego nowego systemu.

Trudno w tej chwili prognozować, czy Windows 10 S będzie realną i ciekawą alternatywą dla Chrome OS. Chromebooki bowiem zdobyły już całkiem spore grono oddanych użytkowników. Plusem w przypadku Windows 10 S jest to, że mamy dostęp do aplikacji ze Sklepu Windows. Czy to jednak wystarczy? Czas pokaże. Google udostępniło już bowiem pierwszym Chromebookom możliwość instalowania aplikacji Androida. A jak wiemy, Sklep Play jest dużo bogatszy w aplikacje od Sklepu Microsoftu.

Źródło: MSPU