windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Windows Phone

To koniec Play24 dla Windows Phone

Windows Phone – system, który Microsoft zdecydował się oficjalnie porzucić – pozbywa się ze Sklepu kolejnych, ważnych aplikacji. Tym razem użytkownicy starszych smartfonów Lumia odcięci zostaną od aplikacji Play24. Informacja taka pojawiła się na blogu rzecznika prasowego operatora Play.

Uzasadnienie decyzji jest banalne, ale i oczywiste:

Sam Microsoft jako twórca systemu podjął decyzję o zaprzestaniu wsparcia dla niego i chcąc nie chcąc to samo musimy zrobić my.

Wszyscy użytkownicy smartfonów Lumia z Windows Phone, którzy nadal chcą korzystać z usług Play24, zachęcani są przez operatora do wykorzystywania mobilnej wersji serwisu dostępnej z poziomu systemowej przeglądarki. Jak jednak doskonale wiemy, to nie zastąpi nam oficjalnej aplikacji Play24, gdyż zwykle mobilne strony takich serwisów działają po prostu słabo. Wsparcie dla aplikacji Play24, jak i możliwość zarządzania z jej poziomu naszym kontem w Play zostanie wyłączona 1 września bieżącego roku.

To bardzo niemiłe wieści dla wielu z nas. Możemy się oczywiście spodziewać, że już wkrótce pozostali operatorzy także wstrzymają wsparcie dla swoich aplikacji. No cóż – wygląda na to, że Windows Phone chcąc czy nie chcąc – odchodzi w zapomnienie.

Źródło: Play