windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Photo Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Aplikacja Zdjęcia zmieni nazwę na Story Remix?

Podczas konferencji Build 2017 Microsoft zapowiedział przygotowanie nowej funkcji Windows 10 – Story Remix. Jej zadaniem miałoby być umożliwienie użytkownikom „okienek” przygotowywania autorskich materiałów wideo i okraszania ich ciekawymi efektami. Najnowsze wieści wskazują na to, że już wkrótce cała aplikacja Zdjęcia może zmienić nazwę właśnie na Story Remix.


Jest to jedna z opcji branych pod uwagę przez pracowników Microsoft. Informację na Twitterze zamieścił Brandon LeBlanc. Muszę przyznać, że dziwi mnie takie podejście Microsoftu. Nazwa „Zdjęcia” bezsprzecznie kojarzy się nam z funkcją przeglądania naszych fotografii. Story Remix to natomiast dobra nazwa dla usługi, ale nie dla samej przeglądarki zdjęć. Na szczęście koncern z  Redmond nie podjął jeszcze decyzji odnośnie zmiany nazewnictwa w tym przypadku.

Wiadomo jednak, że aplikacja Zdjęcia otrzyma nową nazwę wraz z aktualizacją Fall Creators Update. Miejmy nadzieję, że pracownicy Microsoftu dokonają nieco innego wyboru nazewnictwa, niż wspomniane Story Remix. Na pewno warto podsyłać swoje sugestie w ramach programu Insider. Może któraś z nich zostanie wykorzystana?

Źródło: MSPU