windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Mobile

Ostatnie aktualizacje zbiorcze dla Windows 10 Mobile sprawiają problem z GPS-em?

Windows 10 Mobile to już praktycznie zamknięty rozdział w historii Microsoftu. Projekt miał być rewolucją na rynku urządzeń mobilnych. Jak wyszło – sami doskonale wiemy. Mimo wszystko, smartfony pracujące pod kontrolą mobilnej „dziesiątki” ciągle otrzymują zbiorcze aktualizacje. Informacje udostępnione przez serwis MSPU wskazują jednak, że ostatnie z nich mogą sprawiać pewne problemy.

Chodzi dokładniej o problemy z prawidłowym działaniem funkcji GPS. Nasze źródło donosi, że po zainstalowaniu pakietu aktualizacji zbiorczych build 15063.540, wydanego tydzień temu, w wielu przypadkach pojawiły się problemy z aplikacjami wykorzystującymi śledzenie naszej lokalizacji, takich jak np Runtastic. Po ich uruchomieniu, w momencie startu funkcji GPS, smartfon przenosi użytkownika do ekranu startowego i zamyka aplikację. To bardzo uciążliwy błąd, który przysporzył już na pewno nerwów użytkownikom czynnie uprawiającym sport.

Miejmy nadzieję, że pracownicy Microsoftu wiedzą już, że wspomniany błąd występuje, i że kolejna aktualizacja Windows 10 Mobile przyniesie jego rozwiązanie. Niemniej jednak troszkę wstyd, że pracownicy koncernu z Redmond nie przyłożyli się odpowiednio do sprawdzenia tej wersji build mobilnego Windowsa przed jej wydaniem. Dajcie nam znać w komentarzach, czy Wy też odnotowaliście problemy z działaniem GPS w przypadku Waszych Lumii.

Źródło: MSPU