windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 dla stacji roboczych już wkrótce!

Microsoft nieustannie pracuje nad rozwojem systemu Windows 10. Całkiem niedawno mieliśmy do czynienia z premierą Windows 10 S. Już wkótce natomiast, amerykański koncern planuje przedstawić wersję „okienek” dedykowaną stacjom roboczym. Jakie nowe możliwości zaoferuje użytkownikom?

Warto skupić się na czterech najważniejszych nowościach:

ReFS – nowy system plików, którego zadaniem jest zwiększenie niezawodności pracy stacji roboczych. Jego zastosowanie ma przełożyć się na stabilniejszą pracę z plikami (m.in. w trakcie pracy w churze danych), wyższą tolerancję błędów czy chociażby udoskonaloną obsługę dużej ilości danych.

Trwała pamięć – umożliwia włączanie wymagających obciążeń, w celu uzyskania dostępu do ważnych plików z dużą prędkością pamięci dzięki wysokiej trwałości konfiguracji pamięci.

Szybkie dzielenie plików – SMB Direct ułatwia przesyłanie plików między komputerem a serwerami z dużymi zbiorami danych, z dużą przepustowością, małym opóźnieniem i niskim zużyciem procesora.

Rozszerzona konfiguracja sprzętu – sprostaj wymagającym obciążeniom, uruchamiając system Windows 10 Pro for Workstations z obsługą zaawansowanych konfiguracji, włączając w to procesory Intel Xeon i AMD Opteron, korzystając z maksymalnie 4 procesorów i do 6 TB pamięci masowej.

Premiera Windows 10 w wersji dedykowanej stacjom roboczym przewidywana jest na jesień tego roku wraz z aktualizacją „okienek” znaną jako Fall Creator Update.

Źródło: ONMSFT