windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Dwa nowe urządzenia Nokii z Windows Phone 8: "Prodigy" i "AC/DC"

Jak informowaliśmy wczoraj, Nokia po wydaniu Lumii 610 przygotowuje się do stworzenia kolejnego, jeszcze tańszego smartfona z Windows Phone, mogącego konkurować z urządzeniami Androida w cenie około 100 EUR. Flagowy model Nokii – Lumia 900 – już niebawem pojawi się na rynku amerykańskim, w ciągu kilku następnych miesięcy na rynkach europejskich. Dziś natomiast dochodzą do nas kolejne informacje o pracach nad urządzeniem działającym pod kontrolą Windows Phone 8.
Jak donosi portal theVerge.com, Nokia przygotowuje się do wprowadzenia dwóch nowych, urządzeń działających na systemie w wersji Apollo, który ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku. Urządzenia te, podobne jak Lumia 900, początkowo dostępne będą w amerykańskiej sieci AT&T, póki co brak informacji na temat wyprowadzenia telefonów poza USA.
Warto również wspomnieć o nazwach kodowych nowych Nokii. „Prodigy” będzie to prawdopodobnie flagowy model fińskiego producenta, „AC/DC” to urządzenie ze średniej półki cenowej. Branding „Lumia” zostanie nadany zapewne po oficjalnej premierze tych urządzeń pod koniec tego roku.
Kilka dni temu informowaliśmy, że Microsoft prowadzi testy procesorów dwurdzeniowych pod Windows Phone 8 i domyślać się możemy, że Prodigy będzie działać właśnie na takim układze.

Źródło: theverge.com