windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Możecie już przetestować Windows 10 S!

Windows 10 S to niewątpliwie ciekawa nowość od Microsoftu. System ten zaprezentowany został stosunkowo niedawno. Amerykanie zadedykowali go sektorowi edukacji oraz najsłabszym urządzeniom mogącym pracować pod kontrolą Windows 10. Od dziś oprogramowanie może przetestować każdy z nas – pod jednym warunkiem.

Windows 10 S może zostać zainstalowany i przetestowany przez każdego użytkownika Windows 10 z wyłączeniem tych spośród nas, którzy korzystają z Windows 10 Home. Oprogramowanie możemy zainstalować na pokładzie naszego komputera po pobraniu pliku instalacyjnego dostępnego TUTAJ. Po instalacji, Windows 10 S zostanie automatycznie aktywowany za pomocą naszego klucza powiązanego z Windows 10. Jeśli jednak nowość od Microsoftu nie spełni naszych oczekiwań, mamy dziesięć dni na powrót do wcześniej używanej przez nas wersji „dziesiątki”, poprzez menu opcji systemu.

Warto wspomnieć, że instalacja Windows 10 S przyniesie pewne ograniczenia – od tej chwili będziecie zdani na możliwość instalacji jedynie tych aplikacji, które Microsoft udostępnia w Sklepie Windows. Udostępnienie Windows 10 S szerokiemu gronu użytkowników to kolejny krok (po udostępnieniu oprogramowania deweloperom) ku temu, by spopularyzować najnowszy system Microsoftu.

Źródło: MSPU