windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

ISO Windows 10 S dostępne dla deweloperów

Podczas majowej konferencji #MicrosoftEDU zaprezentowana została nowa odsłona Windows 10 przeznaczona docelowo dla edukacji i oznaczona literką S. Windows 10 S to lekko zmodyfikowana wersja systemu Windows 10, która umożliwia instalowanie aplikacji jedynie ze sklepu Windows. [Czytaj więcej o Windows 10 S]

Póki co system dostępny był jedynie na sprzęcie Microsoftu, a deweloperzy, którzy chcieli testować swoje aplikacje na tym systemie musieli zakupić sprzęt Surface Laptop. Od wczoraj na portalu dla deweloperów MSDN dostępna jest wersja ISO, która umożliwia zainstalowanie systemu na dowolnym sprzęcie lub uruchomienie go w virtual boxie. ISO dostępne jest obecnie jedynie dla subskrybentów MSDN > LINK.

Póki co nie są znane plany Microsoftu na ekspansję tego systemu. Nie wiemy kiedy i na jakich urządzeniach będzie on instalowany, czy będzie dostępny powszechnie dla wszystkich, a jeżeli tak to w jakim modelu będzie dystrybuowany. Dobrym posunięciem mogłoby być udostępnienie Windows 10 S jako darmowego systemu z opcją rozszerzenia do wersji płatnej, dyskusje na ten temat znajdziesz tutaj: Darmowy Windows 10 S? To wcale nie takie głupie!.