windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Microsoft testuje łączenie Windows 10 z Androidem, nowe funkcje dostępne w programie Windows Insider

Wczoraj wieczorem Microsoft wydał kolejną, nową aktualizację Windows 10 w programie Windows Insider. Najnowsza kompilacja dostępna w szybkim kręgu programu Windows Insider oznaczona jest numerem 16251 i umożliwia uczestnikom testowanie nowej funkcji łączenia telefonów z Androidem z komputerami z Windows 10.

Na pierwszy ogień poszła funkcja udostępniania stron WWW z telefonu do naszego komputera. Aby było to możliwe konieczne jest sparowanie telefonu z Androidem z Windows 10. Parowanie nie odbywa się po BT, a za pośrednictwem chmury i logowania urządzeń do tych samych kont Microsoft.

Po sparowaniu otrzymasz SMS z linkiem do aplikacji “Microsoft Apps”, którą należy zainstalować na telefonie. Jest ona pośrednikiem pomiędzy telefonem a PC. Jedyna funkcja, która póki co jest obsługiwana to udostępnianie stron WWW. Aby to wykonać należy przejść do strony WWW, a następnie w przeglądarce na telefonie wybrać opcje „Udostępnij”. Pojawi się tam zainstalowana aplikacja “Microsoft Apps”, po wybraniu której, strona WWW przesłana zostanie na PC i automatycznie otwarta.

Jest niestety jeden minus tej funkcji, który miejmy nadzieje zostanie poprawiony w przyszłości. Strony WWW po przesłaniu z telefonu otwierają się na komputerze w przeglądarce Edge, co niestety dla wielu będzie przeszkodą w korzystaniu z tej funkcji.

Jak informuje MS, jest to jedna z wielu funkcji, która w przyszłości zostanie dodana do systemu Windows 10, aby umożliwić głębszą integrację z Androidem. Póki co funkcja dostępna jest dla telefonów Android, w przyszłości wsparcie otrzyma również iPhone.

Źródło: Blog MS