windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Jeżeli tak miałby wyglądać Surface Phone to może lepiej niech nie powstaje

Na targach Lenovo Tech World 2017, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu firma Lenovo zaprezentowała ciekawe rozwiązanie składanego tabletu, który jest jednocześnie telefonem. Prototyp Lenovo Folio możecie zobaczyć na wideo poniżej:

Na targach zaprezentowane zostało urządzenie, które po rozłożeniu posiada ekran Full HD o wielkości 7,8 cala. Składając je otrzymujemy 5,5 calowy telefon. Sprzęt działa obecnie na systemie Android 7.0 w standardzie eSIM.

Patrząc na to urządzenie, pewnie wielu z was przywołuje na myśl Surface Phone i patenty Microsoftu, które już jakiś czas temu pojawiły się w sieci.

Firmę Lenovo z pewnością należy pochwalić za innowacyjność i prace nad takim urządzeniem. Przyznać muszę jednak, że w obecnej formie urządzenie w ogóle nie przypadło mi do gustu. Może i w jakimś stopniu oddaje to co widzimy na patencie, jeżeli jednak tak ma wyglądać i pracować Surface Phone to ja niestety podziękuję. Dlaczego? Jakość wykonania i ekran niestety nie wyglądają najlepiej. Zdaję sobie sprawę, że ekran musi się jakoś wyginać, ale nierówności jakie powstają po rozłożeniu urządzenia są nie do zaakceptowania. Zaobserwować to możecie na pierwszym filmie w 1:05 minucie oraz na drugim na początku wideo. Ekran nie jest idealnie płaski i zapewne komfort pracy na nim nie jest za wysoki.

Urządzenie nie wygląda również stabilnie, ani zbyt estetycznie. Zdaje sobie sprawę, że to koncept, ale przed firmą Lenovo jeszcze bardzo dużo pracy.

Co wy sądzicie o takim urządzeniu? Chcielibyście takiego Surface Phone?

Źródło: MSPU