windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Windows 10

Zobacz tanie czytniki odcisków palca do odblokowania Windows 10 za pomocą Windows Hello

Funkcja Windows Hello wprowadzona wraz z Windows 10 umożliwia nam szybkie odblokowanie naszego urządzenia bez konieczności wprowadzania hasła czy kodu pin do komputera. Windows Hello korzysta z kamery lub z czytnika linii papilarnych do odblokowania naszego komputera. Część komputerów, przeważnie tych z serii biznesowych posiada wbudowane czytniki linii papilarnych, dzięki którym szybko odblokujemy PC. Jeżeli takiego czytnika nie posiadamy, możemy zaopatrzyć się w wersję na USB, która wpięta w jeden port będzie służyła do odblokowania komputera. Kurs dolara jest teraz bardzo niski, warto zatem rozejrzeć się w sklepach spoza naszego kraju, które oferują taki sprzęt nawet połowę taniej.

W sklepie gearbest.com znajdziemy kilka rodzajów czytników linii papilarnych, których ceny rozpoczynają się już o od 20 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki po obecnym kursie wyniesie niecałe 80 zł. Wysyłka tradycyjną pocztą jest bezpłatna.

Firma COBO oferuje dwa rodzaje miniaturowych czytników linii papilarnych na USB, które współpracują z Windows 7, 8.1 oraz 10. Firma gwarantuje szybkość rozpoznawania odcisku palca na poziomie 0,5 sekundy w przypadku COBO C2 oraz 0,25 sekundy w przypadku COBO C1.

Fałszywy współczynnik rozpoznania (FRR) wynosi 0,001%, a fałszywy poziom akceptacji (FAR) to zaledwie 0,0001%, w praktyce nie możliwe jest zatem, aby inna osoba bez dodanego odcisku palca była w stanie zalogować się do komputera na swój odcisk palca.

COBO C1 kosztuje 25,31 dolara > LINK
COBO C2 kosztuje 20,99 dolara > LINK