windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Złe wiadomości dla posiadaczy komputerów z procesorami Atom Clover Trail, Microsoft odcina je od aktualizacji

Kilka dni temu na portalu  ZDNet pojawiła się informacja, że posiadacze urządzeń z procesorami Atom z serii Clover Trail. Mają problemy z aktualizacją swoich komputerów do najnowszej wersji systemu Windows 10 Creators Update. System wykrywa niekompatybilność sterowników i nie daje możliwości aktualizacji, a jeżeli jakimś cudem ta już się powiedzie, występują problemy z poprawnym wyświetlaniem elementów graficznych systemu.

Wczoraj późnym wieczorem Microsoft przedstawił oficjalne stanowisko w tej sprawie. Rzecznik prasowy poinformował, że Windows 10 Creators Update wymaga dodatkowego wsparcia sprzętowego ze strony procesorów, którego stare Atomy nie są w stanie zagwarantować. Procesory te nie są już wspierane przez Intela i nie będą miały nowych sterowników, a aktualizacja systemu do najnowszej wersji mogłaby wiązać się z problemami wydajnościowymi.

Microsoft poinformował, że procesory te bez problemu otrzymają wcześniejszą aktualizację Anniversary Update oraz do stycznia 2023 roku będą otrzymywały aktualizacje bezpieczeństwa. Procesory, których dotyczy powyższy przypadek to: Intel Atom Z2760, Z2580, Z2560, Z2520, które sprzedawane były od 2013 roku, głównie w hybrydach i tabletach z Windows.

Jeżeli jesteś posiadaczem urządzenia z takim procesorem możesz dokonać aktualizacji do Windows 10 Anniversary Update i na tym skończą się aktualizacje, które wnosiły nowości do systemu.

Źródło: the verge