windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile Windows Phone

Skazani na Androida? Sprzedaż telefonów z Windowsem spada o 80% w porównaniu do roku poprzedniego

Dla wielu informacja ta nie będzie zaskoczeniem. Nowych telefonów z Windowsem na pokładzie jest już praktycznie jak na lekarstwo, a jeżeli coś się uda znaleźć to trzeba się poważnie zastanowić czy jest sens jeszcze je kupować. Co za tym idzie sprzedaż telefonów z Windows Mobile spada na łeb na szyje, ale trudno się temu dziwić. W sklepie co raz większe pustki i nie zapowiada się na poprawę. Sytuację ratować próbuje HP i Alcatel, ale powiedzmy sobie szczerze, kupno takiego telefonu w tym momencie to praktycznie wywalenie pieniędzy w błoto.

Sytuację na rynku mobilnym podsumowuje instytut IDC, który zajmuje się analizą i badaniem rynku. Wg raportu system Windows Phone/Mobile posiada jedynie 0.1% udziałów w rynku, wynika tak z danych za poprzedni kwartał.

Forma szacuje, że sprzedaż telefonów z Windows w tym roku będzie o 80% mniejsza niż rok temu i wyniesie jedynie 1,1 miliona szt. IDC wyjaśnia, że powodem tak tragicznej sytuacji na rynku jest brak nowego sprzętu, brak wsparcia deweloperów i ogólny brak entuzjazmu wobec mobilnego systemu od Microsoftu. IDC nie wyklucza, że w kolejnych raportach, system Windows Phone nie będzie posiadał swojego miejsca w tabeli i trafi do grupy „Pozostałe”.

Póki co nie zapowiada się na poprawę rynkowej sytuacji systemu Windows Mobile. Mityczny Surface Phone nie nadchodzi i chyba nie tylko na co raz bardziej wątpię, że kiedykolwiek powstanie.

Źródło: MSFT