windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Xbox

Microsoft wprowadzi do sklepu Windows i Xbox system prezentów (giftów)

Prezenty (gifty) w sklepie Windows i Xbox są jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji, na którą zapotrzebowanie zgłaszają użytkownicy Sklepu Windows i Sklepu Xbox. Na stronie poświęconej sugestiom dot. sklepu Xbox zebranych zostało prawie 5000 głosów poparcia dla funkcji „Gift to a Friend”. Czym jest system prezentów? To narzędzie umożliwiające kupowanie gier i aplikacji ze sklepu dla znajomego. Oczywiście mowa tu o zakupach tytułów elektronicznych – w offline nie trzeba do tego specjalnego zezwolenia 😉

Jak informuje vice prezes oddziału Xbox & Windows gaming funkcja taka już niebawem pojawi się w sklepie.

Nie wiemy kiedy dokładnie funkcja zawita do sklepu, jednak jeżeli jest tuż za rogiem, być może dowiemy się o niej nieco więcej na targach Gamescom, które odbędą się już za miesiąc w niemieckiej Kolonii.

Obecne gifty dostępne są miedzy innymi na platformie Steam i tam cieszą się ogromną popularnością wśród… handlarzy i kupujących, którzy szukają okazji do zakupu gry za niską cenę. Ciekawe jak Microsoft rozwiążę problem i czy w ogóle wziął go pod uwagę.

A co wy sądzicie o giftach? Pomogą w rozwoju sklepu Windows, czy będzie to kolejna bezużyteczna funkcja? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: windowscentral