windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Mobile

Automapa również opuszcza platformę Windows Mobile

W ostatnim czasie pojawia się co raz więcej informacji mówiących o kolejnych aplikacjach, które opuszczają sklep Windows Mobile. Dwa dni temu pisaliśmy o zakończeniu wsparcia przez Evernote, dziś niestety dowiadujemy się, że z Windows Mobile rezygnuje również twórca polskiej nawigacji AutoMapa.

– Użytkownicy, którzy posiadają AutoMapę dla mobilnych wersji Windowsa mogą z niej korzystać przez cały czas ważności swojej licencji czasowej, jednak po jej wygaśnięciu nie będzie już możliwości zakupu nowej. – mówi Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy. – Jesteśmy jednocześnie gotowi udzielić wszelkiej pomocy dotychczasowym użytkownikom wersji dla Windows 10 Mobile i Windows Phone w przeniesieniu licencji na inne urządzenie.Oczywiście cały czas monitorujemy działania Microsoftu na rynku urządzeń mobilnych i mamy nadzieję, że będziemy mogli przygotować AutoMapę na nową platformę tej firmy.

Decyzja o zaprzestaniu rozwoju aplikacji na Windows Phone/Mobile podjęta została ze względów czysto ekonomicznych. Nie jest opłacalne produkowanie aplikacji dla marginalnego udziału Windows Phone w Polsce. Jak informują właściciele AutoMapy, aplikacja zostanie w sklepie, ale nie będzie już dalej rozwijana. Od 1 lipca zniknie również możliwość zakupu licencji na AutoMapę. Licencje zakupione przed tym czasem będą działać do końca, aktualizowane będą również mapy. Firma zamierza również pomagać swoim użytkownikom, którzy zdecydują się na zmianę platformy:

Równocześnie, dla wszystkich użytkowników programu dla systemu Windows 10 Mobile oraz Windows Phone AutoMapa przygotowała możliwość przeniesienia licencji na platformę Android lub iOS. Możliwe to będzie po kontakcie z Działem Wsparcia pod adresem pomoc@AutoMapa.pl lub telefonicznie, pod numerami: 22 8590240 i 22 5846000.

Jeżeli zatem nie wyobrażacie sobie waszego telefonu z Windowsem bez AutoMapy to macie ostatnią chwile aby ją pobrać i zakupić. Licencje zakupione do 1 lipca, działać będą do końca okresu abonamentowego.

Pobierz aplikację Automapa

Źródło: Automapa