windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Poradniki

WhatsApp kończy wsparcie dla Windows Phone 8.0 w grudniu 2017 roku

WhatApp to bez wątpienia jeden z lepszych, jak nie najlepszy komunikator dostępny na Windows Phone/Mobile. Aplikacja pisana jeszcze na system Windows Phone 8, doskonale radzi sobie również z Windows 10 Mobile nie ustępując w niczym Messengerowi czy Viberowi. W moim odczuciu jest nawet od nich lepsza i szybsza.

Właściciele tej platformy podjęli jednak decyzję o zakończeniu wsparcia dla urządzeń z systemem Windows Phone 8.0 i niższych. Zmiana wchodzi w życie wraz z końcem roku, czyli 31 grudnia 2017 roku. W komunikacie na blogu WhatsApp przeczytamy:

You won’t be able to use WhatsApp on the following platforms for:

  • Nokia Symbian S60 after June 30, 2017
  • BlackBerry OS and BlackBerry 10 after December 31, 2017
  • Windows Phone 8.0 and older after December 31, 2017

Windows Phone 8.0 nie jest jednak jedynym systemem, na którym aplikacja przestanie działać z końcem roku. Do tego grona dołącza również BlackBerry OS i BlackBerry 10.

Warto jednak nadmienić, że Windows Phone 8.0 i niższe wersje to obecnie 6.7% rynku urządzeń z systemem Windows dla telefonów. Tyle procent użytkowników zostanie odciętych od możliwości korzystania z aplikacji. Nie jest to zatem duża liczba biorąc pod uwagę ogół korzystających z Windows Phone.

adduplex

Jest tu ktoś, kto używa Windows Phone 8.0 lub niższej wersji? 😉

Pobierz aplikację WhatsApp