windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Continuum 2.0 działa działa dużo lepiej niż jego pierwsza wersja – zobacz wideo

Kilka tygodni temu Microsoft przez pomyłkę wydał kompilację Windows Mobile z nowej gałęzi Redstone 3, która trafiła do uczestników programu Windows Insider. Jedna z głównych nowości w tym wydaniu było Continuum w wersji 2.0, które zawiera szereg usprawnień w stosunku do swojego poprzednika.

Główna zmiana to wprowadzenie nowej powłoki CShell, dzięki której praca w trybie Continuum jeszcze bardziej przypominać może tę na desktopie. Użytkownicy mogą otwierać wiele aplikacji na raz, zmieniać rozmiary okien i płynnie przełączać się między nimi. Kolejna cecha, która przybliża nasz do komputerów stacjonarnych to możliwość przenoszenia paska zadań na dowolną krawędź ekranu.

Continuum dalej umożliwia uruchomienie jedynie aplikacji pisanych dla Windows Mobile, w tej kwestii niestety nic się nie zmieniło. Zobaczcie na wideo jak wygląda to w praktyce. Wideo pochodzi z włoskiego portalu aggiornamentilumia.it.

Jak zaznaczają redaktorzy portalu, jest to wczesna wersja nowego Continuum, która zawiera jeszcze sporo błędów widocznych na wideo:

  • brak podglądu przy przełączaniu aplikacji,
  • połączenie przez Wi-Fi czasem laguje,
  • czasami po uruchomieniu aplikacji w trybie Continuum otwiera się ona także na telefonie.

Dajcie znać co sądzicie o nowej wersji Continuum. Jest lepiej? Czy dalej pozostaje to jednak ciekawy, ale nie zdatny do użytku gadget? Czekamy na wasze komentarze.