windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10

Aplikacja Spotify na Windows 10 lada moment dostępna do pobrania

Na konferencji #MicrosoftEDU, która odbyła się 2. maja br. zaprezentowany został nowy Surface Laptop oraz Windows 10 S, z którym sprzedawane będzie ten sprzęt. W kontekście nowej wersji systemu oznaczonej literką S pojawiło się wiele kontrowersji oraz obaw, że umożliwienie pobierania jedynie aplikacji ze Sklepu Windows znacznie ograniczy funkcjonalność urządzenia. Microsoft zapowiadał wtedy, że w Sklepie Windows pojawi się więcej aplikacji znanych twórców i jako przykład podał Spotify Music.

Jak informuje portal windowscentral.com aplikacja jest już dostępna w Sklepie Windows, jednak obecnie nie jest możliwe jej pobranie. Z sytuacjami takimi mieliśmy do czynienia już wcześniej, przeważnie poprzedzały one oficjalne wprowadzanie aplikacji lub gry na rynek. Spodziewać się można, że aplikacja będzie możliwa do pobrania w ciągu kilku najbliższych godzin.

Sklep Windows posiada również aplikację Spotify na Windows Phone, jednak ta nie jest już od jakiegoś czasu aktualizowana. Wydawca zapowiedział, że nie będzie już rozwijana. Aplikacja na Windows 10 będzie przeniesiona do Sklepu Windows za pomocą narzędzia Centennial, które umożliwia dostosowanie aplikacji Win32 do wymagań Sklepu Windows i aplikacji na Windows 10.

Aplikacje Spotify Music znajdziecie pod tym adresem, prawdopodobnie niebawem będzie możliwa do pobrania. Jeżeli nie interesuje was wersja dedykowana Windows 10, możecie pobrać standardową aplikację ze strony Spotify.com