windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Surface Laptopa i Surface Pro nie naprawisz, ani nie rozbudujesz w domu

Surface Pro i Surface Laptop miały w tym tygodniu swoją rynkowa premierę i pierwsze urządzenia trafiły już do kupujących. Urządzenia do swojej redakcji otrzymał również portal ifixit.com, który prezentuje w internecie sposoby naprawy urządzeń elektronicznych, a dokładniej telefonów, komputerów i tabletów.

Żeby coś można było naprawić, trzeba to najpierw rozebrać i od tego zaczynają się testy urządzenia na ifixit.com. Jeden z działów portalu to właśnie „Rozmontowanie”, gdzie krok po kroku możemy zobaczyć jak rozłożyć urządzenie na części pierwsze. Tego właśnie testu nowe urządzenia Surface nie zaliczyły otrzymując 0/10 i 1/10 punktów odpowiednio dla Surface Laptopa i Surface Pro.

Wg redaktorów portalu urządzeń nie da się rozebrać tak, aby nie dokonać uszkodzeń, nie da się również wymienić ani dołożyć żadnych podzespołów np: pamięci RAM, czy dysku. Komponenty w środku urządzeń są „pozlepiane” spoiwem przez to nie jest możliwe nawet wyciągnięcie baterii. Zapomnijcie zatem o domowych naprawach sprzętu czy jego rozbudowie.

Film przedstawiający rozmontowanie zniszczenie Surface Laptopa zobaczyć możecie poniżej:

Na stronie ifixit.com tu i tu znajdziecie opisy i zdjęcia z rozbiórki krok po kroku. Być może przydadzą się komuś, kto będzie chciał spróbować sił w tej konkurencji 😉

Jeżeli jednak nie martwi was kwestia rozkładania urządzenia na części (bo od tego jest przecież serwis) i zastanawiacie się, które urządzenie wybrać, zapraszamy do naszego poradnika: Surface Laptop czy Surface Pro? Podpowiadamy, które urządzenie wybrać