windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Obecne telefony z Windows Mobile mogą nie otrzymać już nowych funkcji, Microsoft skupi się na klientach biznezowych

Wczoraj wieczorem, zespół odpowiedzialny za program Windows Insider odbywał swój comiesięczny webcast, na którym poruszano tematy związane z programem i ostatnią kompilacją wydaną w szybkim kręgu dla PC. Oprócz pytań o kompilacje dla PC pojawiły się na czacie również te o przyszłość mobile i kolejne nowe funkcje systemu. Jeden z widzów zapytał, kiedy Windows Mobile wyjdzie z rozgałęzienia Feature 2 i trafi do tego samego co PC, czyli Redstone 3. Odpowiedz nie była raczej taka, jakiej się spodziewał:

We have no plans to move off FEATURE2 (on mobile) currently.

Microsoft nie ma obecnie w planach wydania Redstone 3 na obecne urządzenia.

Inne pytania dotyczące urządzeń mobilnych zobaczyć możecie poniżej:

– Will Feature2 for Mobile contain CShell, or Redstone 3? we really need night mode for windows 10 mobile feature2. most important feature ever.

– That feature is not on the road map currently, sorry.

– Are there ANY features planned for the feature2 branch?

– As we’ve mentioned, we’ve got some enterprise-focused features planned!

– Wll the Fluent Design come to Feature2 any time soon?

– Elements of Fluent have already showed up in the apps on Mobile! Check out Groove or the Maps app.

– So, Feauture 2 is the last for 950XL, no RS3, correct?

– You shouldn’t worry about the branches and what they mean.

Odpowiedzi na postawione pytania były bardzo enigmatyczne, jednak wywnioskować z nich można, że prawdopodobnie obecne urządzenia, które uczestniczą w programie Windows Insider nie otrzymają już nowych funkcjonalności z gałęzi Redstone 3. Microsoft nie przestaje jednak rozwijać Windows Mobile, ale system kierowany będzie do klientów biznesowych, a nie odbiorców indywidualnych. W systemie pojawią się nowe funkcje i usprawnienia dla biznesu takie jak ulepszony VPN czy zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

Nasuwa się jednak pytanie: co z Redstone 3 dla telefonów, które mogliśmy już zobaczyć w akcji? Kto miałby testować te rozwiązania, skoro na rynku nie ma nowych urządzeń z Windows Mobile? Na te pytania nie ma jeszcze odpowiedzi, jednak myślę, że możemy być spokojni, gdyż cześć telefonów (przynajmniej tych mocniejszych) raczej nie zostanie odciętych od Redstone 3 w programie Windows Insider.

Źródło: AAWP