windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile Xbox

Project Scorpio to od teraz Xbox One X – ceny, dostępność i specyfikacja

Xbox One X to oficjalna nazwa najnowszej konsoli Microsoftu, która do tej pory znana była pod nazwą Project Scorpio. Urządzenie zaprezentowane zostało targach E3, odbywających się w Los Angeles. Xbox One X to obecnie najwydajniejsza konsola do gier na świecie.

Microsoft zamierza zaoferować graczom nieprzeciętną jakość rozgrywki w 4K przy 60 klatkach na sekundę, a to wszystko dzięki nowemu hardwareowi, który ma sprostać temu zadaniu.

Specyfikacja Xbox One X

Xbox One X napędzany będzie przez 8 procesorów taktowanych zegarem 2.3GHz, całość wspomagana będzie przez 12 GB pamięci RAM (z czego 9 dla gier). Za układy graficzne odpowiada Radeon i 40 jednostek obliczeniowych taktowanych 1172MHz. Całość przekłada się na 6 teraflopów mocy procesora graficznego. Pamieć wbudowana w urządzenie zaczynać się będzie od 1TB. Urządzenie jest obecnie najpotężniejszym sprzętem do gier wśród konsol, co niestety przekłada się na jego cenę. Warto również wspomnieć, że Microsoft zachował kompatybilność wsteczną z wszelkimi akcesoriami i grami, które do tej pory dostępne były dla konsol Xbox One.

Ceny i dostępność

Urządzenie wycenione zostało na 499 dolarów, co jest kwotą niemal dwukrotnie wyższą niż wcześniejsza wersja Xbox One S. W tej cenie otrzymamy konsolę z parametrami jak wyżej z dyskiem o pojemności 1TB. W przyszłości, dostępne będą również inne warianty dyskowe.

Konsola w sprzedaży dostępna będzie pod koniec roku, a dokładnie 7 listopada. Wcześniej dostępna będzie przedsprzedaż urządzenia na stronie Microsoftu i partnerów.