windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Windows 10 Windows 10 Mobile

Surface Mobile – czy będzie to nowy telefon od Microsoftu?

Surface Phone to urządzenie legenda. Nikt nigdy go nie widział, mimo tego jest on na ustach większości fanów Windows Mobile od ponad dwóch lat. Wygląda jednak na to, że nazwa Surface Phone nie będzie tą ostateczną. Poznajmy nową nazwę – Surface Mobile.

Informacja o pracach nad takim modelem podana została na Twitterowym profilu WalkingCat, a jak wiemy z przeszłości, informacje z tego profilu bardzo często się potwierdzały. Na Twitterze opublikowane zostało zdjęcie przedstawiające nową nazwę urządzenia i krótki opis w języku chińskim:

Tekst widoczny na obrazku przetłumaczony został następująco:

To nie jest tylko urządzenie mobilne. W oparciu o platformę Qualcomm®Snapdragon™ osiągnięto idealną równowagę wydajności i zużycia energii, zapewniając odpowiednia moc. Nowa funkcja projekcji „ONTO TABLE” Continuum zapewnia ponad godzinę pracy tak jak na komputerze stacjonarnym. Zawias pozwalający otworzyć urządzenie do 185 pozwala na komfortową pracę. Urządzenie wspierać będzie Pióro Surface, dzięki czemu będziemy mogli wygodnie pracować w OneNote. Nowe Surface Peking i Surface Slavonia to nie tylko przenośne urządzenia,
to przenośna platforma robocza.

Surface Mobile to nowa nazwa urządzenia od Microsoftu?

Powyższy tekst brzmieć może jak marketingowy bełkot, jednak mówi nam nieco o urządzeniu/urządzeniach, nad którymi trwają pracę. OntoTable będzie to prawdopodobnie nowy tryb, w którym urządzenie za pomocą trybu Continuum będzie umożliwiało pracę jak na standardowym komputerze. Nie wiadomo jednak interpretować słowo „projekcji”, bo raczej nie będzie to urządzenie z własnym projektorem.

Z tekstu dowiadujemy się jeszcze, że urządzenie będzie składane, a zawias pozwoli na otwarcie go do 185 stopni. Dodatkowo urządzenie będzie posiadało obsługę Pióra Surface. WalkingCat informuje jeszcze, że „Surface Slavonia” i „Surface Peking” to mogą być nazwy kodowe nowych urządzeń, co również byłoby dobrą wiadomością, gdyż mielibyśmy do czynienia nie z jednym, a z dwoma nowymi urządzeniami od MS.

Zaczyna się robić ciekawie, wczorajszy news o zmianach w Windows 10 dla urządzeń mobilnych i dzisiejszy napawają optymizmem.