windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Windows 10 Windows 10 Mobile

Nadchodzą duże zmiany w Windows Mobile: tryb poziomy, nowe centrum akcji, ulepszone Continuum

Kilka dni temu pisaliśmy o kolejnym podejściu Microsoftu do Windows Mobile i o nowych kompilacjach, które są obecnie testowane przez Microsoft. Do dzisiaj nie mieliśmy jednak twardego dowodu na to, że rzeczywiście prace trwają. Portal WindowsCentral dotarł jednak do testowej kompilacji Windows Mobile, która zawiera mnóstwo nowości i zmian w stosunku do obecnie dostępnych kompilacji. Zobaczcie sami:

CSHELL to spore zmiany w wyglądzie Windows Mobile

To co możemy zobaczyć na filmie to nowy, adaptacyjny interfejs użytkownika nazwany roboczo CSHELL. Informacje o jego wprowadzeniu pojawiły się już na początku roku, jednak teraz po raz pierwszy zobaczyć możemy jak wygląda to w akcji. CSHELL ma przynieść jeden skalowalny interfejs użytkownika na wszystkich urządzeniach pracujących na systemie Windows: PC, tabletach, telefonach czy konsolach.

Na filmie widać zmiany przede wszystkim w kwestii nowego ekranu startowego oraz zachowania kafli. Największą zmianą jest dodanie trybu poziomego, o którego użytkownicy prosili jeszcze za czasów Windows Phone 7. Zaobserwować możemy też nowe zachowania kafli, które od teraz posiadają rozmiary analogicznie jak w przypadku PC. Nowością jest również możliwość wyłączenia żywego kafla z poziomu opcji kafla, czy tez odinstalowania aplikacji z poziomu kafla przypiętego do ekranu startowego.

cshell windows mobile

Na wideo widzimy również nowe Centrum Akcji/Powiadomień. Uruchamiane jest one teraz nie przez przeciągnięcie palcem w dół ekranu, a poprzez naciśnięcie na górny pasek stanu w telefonie. Pierwsza zmiana jaka rzuca się w oczy to przeniesienie ikon szybkich akcji na dół. Centrum akcji wygląda i zachowuje się teraz niemal identycznie jak to znane z PC z systemem Windows 10.

cshell windows mobile

Pozostałe zmiany dotyczą trybu Continuum i usprawnienia pracy w tym trybie. Okna które otwierane będą na dużym ekranie będą mogły być teraz minimalizowane, maksymalizowane oraz będzie można zmieniać rozmiar otwartego okna. Będzie można również otwierać nowe okna, które ułożone będą na sobie kaskadowo, co do tej pory nie było możliwe. Praca w trybie Continuum bardziej przypominać będzie teraz pracę na normalnym komputerze, choć jak widać, płynność działania nie jest jeszcze na najwyższym poziomie.

cshell windows mobile

Jak informują redaktorzy WindowsCentral nie jest to jeszcze finalna wersja systemu i oczywiście wygląd może jeszcze ulec zmianie. Warto jednak już teraz zobaczyć jakie zmiany szykują się w najbliższym czasie. Dajcie znać co sądzicie o „nowym” Windows Mobile.