windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Świetna klawiatura z Windows Mobile trafi do Windows 10 dla PC i tabletów

Wiele można zarzucić smartfonom z Windows Phone/Mobile, jednak jest jeden element, który sprawia, że korzystanie z Lumii jest przyjemnością. To klawiatura systemowa, która jest niemalże perfekcyjna, a doceniają to przeważnie ci, którzy zmienili system na konkurencyjny.

Nowa jakość wprowadzania tekstu w Windows 10

Dla wszystkich „fanów” smartfonowej klawiatury od Microsoftu mamy dobrą wiadomość. Klawiatura znana z Windows Mobile trafi teraz do komputerów i tabletów z Windows 10. Była to jedna z częściej zgłaszanych próśb w Centrum Opinii i wreszcie Microsoft postanowił ją wziąć pod uwagę.

Informacja na ten temat pojawiła się na twitterowym koncie @WalkingCat:

Nowy sposób wprowadzania tekstu poprzez klawiaturę obsługującą pisanie za pomocą przesuwania palców po literach jest jednym z elementów nowej adaptacyjnej powłoki systemu Windows 10 znanej pod nazwą CShell. Zmiany pojawić się mają w kompilacji 16212, czyli dokładnie w tej, która przedwczoraj została przez pomyłkę udostępniona przez Microsoft.

Jak informuje portal mspoweruser.com, klawiatura ta przygotowywana jest przez ten sam Microsoftowy zespół, który pracował nad technologią WordFlow dla Windows Phone, dodatkowo nowa klawiatura zawierać ma technologię z klawiatury SwiftKey. Z połączenia tych elementów może wyjść naprawdę ciekawe i wygodne narzędzie, które sprawić może, że korzystanie z systemowej klawiatury w Windows 10 będzie czystą przyjemnością.

Zobacz co potrafi klawiatura systemowa w Windows 10 Mobile: