windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Tak wyglądała anulowana Lumia 960 – zdjęcie trafiło do sieci

Zanim podjęta została decyzja o wycofaniu się z projektu „Microsoft Lumia” trwały pracę nad następcą obecnych flagowych smartfonów od Microsoftu. Lumia 960, o której dzisiaj piszemy po raz pierwszy, miała już swój prototyp, który wyglądał tak jak na zdjęciu poniżej.

Lumia 960 w obudowie unibody

lumia 960 prototyp

Jak większość poprzednich przecieków dotyczących Lumii, tak również to pochodzi z chińskiego Baidu. Nie wiadomo jednak z jakiego okresu pochodzą zdjęcia. Na foto widzimy prototyp urządzenia, a dokładnie Lumii i wg autora zdjęcia jest to model RM-1162, czyli Lumia 960. Nowością jest z pewnością design urządzenia, to pierwszy aluminiowy telefon z obudową typu unibody jaki wyszedłby spod skrzydeł Microsoftu. Przód urządzenia nie wyróżnia się niczym szczególnym, z tyłu znajdziemy aparat PureView 20MP z potrójną diodą LED, mikrofony i kilka innych złącz, które nie byłyby widoczne w urządzeniu produkcyjnym. Obudowa przypominać może lekko wcześniejsze modele HTC lub nawet iPhone.

Niestety model ten nie ujrzy już światła dziennego, pora czekać na nowe urządzenia od Microsoftu, które już podobno są testowane wewnętrznie przez Microsoft (czytaj więcej). Oby nie skończyły tak jak Lumia 960 i 850, które nie wyszły nawet z fazy prototypów.