windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Urzadzenia Windows 10

Pierwsze urządzenia ze Snapdragonem 835 i Windows 10 wyda Lenovo, HP i ASUS

Na odbywających się właśnie targach Computex 2017 Microsoft oraz Qualcomm ogłosili, że pierwsze urządzenia z Windows 10, które pracować będą na procesorach ARM wydane zostaną we współpracy z HP, Lenovo oraz ASUSem. Urządzenia pracować mają na najnowszym i najmocniejszym procesorze Qualcomma – Snapdragonie 835. Urządzenia określane jako „cellular PC” mają otwierać nową erę mobilnych, mniejszych i stale podłączonych do internetu komputerów oferujących jeszcze większy komfort pracy niż dotychczas.

Rewolucja mobilePC właśnie się rozpoczyna

Urządzenia wyposażone będą w procesory o bardzo niskim zużyciu energii, dzięki czemu będą mogły być cały czas w stanie Connected Standby co pozwala na wymianę danych za pośrednictwem sieci czy bycie gotowym na natychmiastowe uruchomienie – analogicznie jak w przypadku telefonów komórkowych podłączonych do sieci.

qualcomm connected standby

Dzięki zastosowaniu małych SOC (około 50% mniejsze niż obecne jednostki Intela) producenci urządzeń będą mieli większą swobodę w konstruowaniu urządzeń, które będą mniejsze, lżejsze, a przez co bardziej mobilne. Sprzęt, który potrafi wytrzymać na baterii cały dzień, być na stałe podłączony do internetu oraz oferować pełną funkcjonalność Windows 10, może być doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie potrzebują supermocnych i wydanych urządzeń do codziennej pracy.

Tak rewolucję mobilePC widzi vice prezes marketingu produktu w firmie Qualcomm:

Nie podane zostały ceny czy tez daty wydania urządzeń przez w/w producentów. Rok 2017 zapowiada jednak rewolucję w mobilności PC, które wprowadzą nowe doświadczenia dla użytkowników końcowych, o których już od dawna wspomina Microsoft.

Źródło: windowscentral