windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Microsoft nie odpuszcza Windows Mobile – trwają pracę nad nowym sprzętem i systemem

Mimo tego, że Microsoft niejednokrotnie zapewniał, że nie zamierza zrezygnować z rynku mobilnego wszystko wskazywało jednak na to, że tak właśnie się stanie. Microsoft wycofał się z tworzenia własnego hardware, przekazując kwestię tworzenia sprzętu innym producentom. Ci jednak nie odnieśli nawet najmniejszego sukcesu na tym polu. Głośno mówi się, że gwoździem do trumny Windows Mobile jest zaprzestanie rozwoju systemu i brak gałęzi Redstone 3 dla urządzeń mobilnych.

Nie wszystko stracone?

Dziś jednak pojawiła się nowa nadzieja dla fanów Windows Mobile. Na blogu Thurot.com przeczytać możemy, że Microsoft wewnętrznie pracuje nad rozwojem platformy mobilnej. Dwa niezależne źródła w/w bloga donoszą, że nowy sprzęt jest wewnętrznie testowany przez Microsoft. Co więcej jest również nowa gałąź rozwoju systemu Windows Mobile, inna niż ta, którą znamy obecnie. Jak informują redaktorzy bloga Thurot.com prace nad systemem i sprzętem są jeszcze we wczesnej fazie i cały czas ewoluują. Pojawiają się jednak informacje o tym, że wygląd systemu jest inny niż ten znany z Windows Mobile, a sprzęt wzbogacony jest o nowe komponenty mające wnieść świeżość do systemów mobilnych.

Na blogu przeczytamy również, że aplikacje pisane w technologii Silverlight (dla Windows Phone 7) nie będą już działać na zaktualizowanym systemie.

Póki co nie wiadomo nic na temat planów wydania czy też prezentacji urządzenia, gdyż prace są we wczesnej fazie. Wiadomo jednak, że rynek urządzeń mobilnych jest ważny dla Microsoftu i krytyczny dla długoterminowej strategii firmy. Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ciężkie czasy kiedy to Windows Mobile jest na marginesie.

Źródło: thurrot.com