windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia Windows 10

Nowy Surface Pro zaprezentowany przez Microsoft – ceny i dostępność

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na dzisiejszej konferencji odbywającej się w Szanghaju zaprezentowany został nowy model Surface Pro. Najnowszy tablet jest następcą modelu Surface Pro 4 zaprezentowanego w 2016 roku. Nowy model nie otrzymał jednak kolejnego numerka '5′, widać zatem, że firma odchodzi od numeracji kolejnych modeli swoich urządzeń. Surface Pro jest kolejnym, nowym urządzeniem zaprezentowanym w maju tego roku, na konferencji #MicrosoftEdu poznaliśmy bowiem nową serie Surface Laptop od Microsoftu.

Surface Pro to zmiany głównie pod maską

Najnowszy model posiada niemal identyczny design jak jego poprzednik. Znajdziemy tu tę samą obudowę oraz te same gniazda jak w Surface Pro 4, zapewnić ma to kompatybilność wsteczną z klawiaturami oraz innymi akcesoriami do tego tabletu. Drobnej modyfikacji uległ zawias w stopce urządzenia. Jego modyfikacja pozwoliła na jeszcze szerszy kąt odchylenia nóżki, dzięki czemu tablet może przyjmować jeszcze bardziej leżącą pozycję – Studio Mode.

surface pro 2017

Pod maską znajdziemy przede wszystkim nowe procesory Intela siódmej generacji z rodziny Kaby Lake. Poza nieco lepszą wydajnością, tablet wytrzyma teraz dłużej bez konieczności ładowania, wg danych producenta będzie to ok 13,5h. W konfiguracjach z procesorem Core m3 oraz i5 rezygnowano z aktywnego chłodzenia, dzięki czemu urządzenie będzie niemal bezgłośne.

Zobacz pełną specyfikację Surface Pro.

https://www.youtube.com/watch?v=TwWs2jIy4js

Wraz z wersją Surface Pro na rok 2017 zaprezentowane zostały nowe klawiatury (type covers) pokryte alcantarą oraz Surface Pen. Klawiatury dostępne będą w kilku kolorach: siwy, niebieski, złoty i burgundowy. Ceny zaczynają się od 150 dolarów. Surface Pen obsługuje teraz do 4096 poziomów nacisku oraz wykrywa pochylenie dzięki czemu jeszcze lepiej będzie sprawdzał się w pracach wymagających jak najbardziej naturalnego narzędzia do rysowania. Surface Pen dostępny jest w kolorach: platyna, niebieski kobalt, czarny oraz burgund.

Ceny Surface Pro rozpoczynają się od 799 dolarów za model o najsłabszej konfiguracji. Urządzenia dostępne będą w sprzedaży od 15 czerwca w 26 krajach w tym również w Polsce.

Źródło: MSPU