windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HP Lumia Microsoft Urzadzenia Windows 10 Mobile

Microsoft wycofuje ze swojego sklepu kolejne telefony z Windows 10 Mobile na pokładzie

Każdy interesant rozwiązań Microsoftu powinien być świadomy, że czas urządzeń z Windows 10 Mobile na pokładzie pędzi ku końcowi. W ostatnim czasie Amerykanie poinformowali, że w ostatnim kwartale zarobili na takich telefonach około 5 milionów dolarów. Jest to kwota niesamowicie niska, a będzie jeszcze gorzej, ponieważ korporacja z Redmond planuje całkowicie wycofać sprzedaż sprzętu ze swoim systemem do końca tego roku fiskalnego, a ten ubiega w czerwcu.

Korporacja z Redmond już w zeszłym roku ogłosiła, że w najbliższym czasie planuje zakończyć produkcję urządzeń Lumia, a także wycofać je z rynku – to była nieco bardziej odległa perspektywa. Pierwsze oznaki zmniejszających się zasobów zauważyliśmy już w grudniu 2016, gdy ze strony Microsoft Store zaczęły znikać pierwsze modele urządzeń z systemem Windows 10 Mobile.

Sytuacja pogłębiała się i w tym momencie stoimy na – praktycznie – ostatnim etapie całkowitego wycofania telefonów z mobilnymi okienkami. Amerykanie nie zamierzają więcej dokładać do interesu i rozpoczęły się ostateczne wietrzenia magazynów. Ze strony giganta znikają kolejne słuchawki, natomiast pośrednicy oferują naprawdę atrakcyjne ceny za pozostały w sklepach asortyment.

Koniec urządzeń z Windows 10 Mobile na pokładzie?

W chwili obecnej Microsoft Store oferuje jedynie 7 modeli działających pod kontrolą Windows 10 Mobile, są to: Alcatel IDOL 4S, HP Elite x3, Lumia 950XL, Lumia 950, Lumia 550 oraz Lumia 735. Dziwi fakt, że w tym zastawieniu zabrakło ostatniego urządzenia Amerykanów – Lumia 650. Zastanawiający jest fakt, że korporacja w dalszym ciągu oferuje sprzedaż telefonu Lumia 735, który de facto nie posiada już nawet oficjalnego wsparcia.

 

Microsoft planuje zakończyć sprzedaż urządzeń z Windows 10 Mobile na pokładzie wraz z upływem obecnego roku fiskalnego, a ten kończy się już niebawem, na początku czerwca. Podczas zakończonej w zeszłym tygodniu konferencji Build 2017 poznaliśmy plany korporacji dotyczące segmentu mobilnego. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się wprowadzania do oferty giganta kolejnych telefonów z systemem Android, wzbogaconych o rozwiązania Amerykanów (Pakiet Office, Corta, Outlook…).

Czy zatem możemy powiedzieć, że to już koniec przygody Microsoftu z systemem Windows 10 Mobile? Wielkie oczekiwania przerodziły się w jeszcze większą klęskę i najważniejsze  w tej chwili jest skoncentrowanie się na nowych, przyszłościowych rozwiązaniach.

źródło: komputerświat