windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Samsung Urzadzenia Windows 10 Mobile

Czy już niebawem zobaczymy Windows 10 Mobile na Samsungu Galaxy S8?

Zacieśnienie współpracy pomiędzy koreańskim Samsungiem oraz amerykańskim Microsoftem jest coraz bardziej widoczne. Objawia się to między innymi – obecnością urządzeń tego pierwszego w sklepie giganta z Redmond. Czy takie zażyłości mogą poskutkować wprowadzeniem na rynek telefonu przełomowego, łączącego najlepsze cechy Galaxy S8 oraz systemu Windows 10 Mobile? Myślę, że już dzisiaj możemy odpowiedzieć na to pytanie – nie będzie przełomowej wersji S8 z mobilnymi okienkami na pokładzie.

Samsung Galaxy S8 został okrzyknięty najlepszym telefonem 2017 roku i możemy przyjąć takie twierdzenie. Faktycznie sprzęt okazał się w wielu kwestiach przełomowy, zastosowana technologia powoduje chwilowe zdumienie, natomiast kultura pracy kładzie na łopatki konkurencję. Koreańczycy odnieśli spory sukces – biorąc pod uwagę kompletną plamę z „wybuchowym” Galaxy Note 7 – i nic dziwnego, że na tym sukcesie może skorzystać także Microsoft.

Coraz częściej możemy zaobserwować gesty sugerujące zawężenie współpracy pomiędzy Amerykanami oraz Koreańczykami. Wielu obserwatorów zastanawiało się, czy taki tok spraw nie poskutkuje czasem nowym owocem – urządzeniem łączącym obie korporacje – w zamyśle chodzi o specjalną wersję Galaxy S8 z systemem Windows 10 Mobile na pokładzie.

W ostatnim czasie do Internetu dostały się zdjęcia, mogące sugerować prace nad takim sprzętem:

Nie będzie Samsunga Galaxy S8 z Windows 10 Mobile

Oczywiście już dzisiaj możemy spokojnie i pewnie powiedzieć, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Samsung Galaxy S8 z pewnością nie zadebiutuje z systemem Windows 10 Mobile na pokładzie. Dlaczego? Odpowiedź jest wręcz trywialna. Procesor Snapdragon 835 – zastosowany w koreańskim flagowcu – nie jest obsługiwany przez amerykański system, wobec tego jakakolwiek próba dostosowania nie powiodłaby się.

Udostępnianie telefonów konkurencji w sklepie Microsoftu ma – najprawdopodobniej – czysto marketingowy wymiar. Po zakończonej niedawno konferencji Build 2017 znamy plany Amerykanów dotyczące przyszłości sekcji mobilnej. Planowane jest skupienie się przede wszystkim na usługach, kosztem własnego systemu. Windows 10 Mobile okazał się porażką i szefowie korporacji z Redmond doszli do przekonania, że właśnie tak rysuje się ich przyszłość na rynku telefonów komórkowych. Czy to dobre rozwiązanie? Z pewnością takie podejście do tematu nie przyniesie strat porównywalnych z mobilnymi okienkami oraz serią telefonów Lumia.

źródło: MSpoweruser