windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy

Windows Server dołączy do grona testowanych kompilacji w programie Windows Insider

Wśród naszych czytelników na pewno znajdą się specjaliści pracujący z „poważniejszym” oprogramowaniem od Microsoftu. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj administratorzy sieci teleinformatycznych, którzy za pomocą oprogramowania z Redmond sterują pracą większych sieci w zróżnicowanych korporacjach oraz firmach. Dla wszystkich was mamy świetną wiadomość. Już niebawem w programie testów Insider zawita wasze środowisko pracy – Windows Server. Dostęp do kompilacji testowych będzie możliwy od lata tego roku.

Jeżeli chodzi o Windows 10 i prace nad nim, to jedno trzeba korporacji z Redmond przyznać. Program testów Windows Insider jest ogromnym sukcesem, największym wygranym w całym cyklu doskonalenia nowego oprogramowania. Przyciągnął miliony aktywnych testerów, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat nowych odsłon systemu.

Do tej pory tylko jednego brakowało w popularnym programie testów – specjalistycznych wersji systemu. Oczywiście użytkownicy otrzymali do swojej dyspozycji system w wielu różnych odmianach, jednak zabrakło wersji przeznaczonych do szerszego użytku w konkretnym celu. Mówimy tutaj przede wszystkim o Windows Server, który obsługuje większość sieci większych przedsiębiorstw oraz innych firm. Ta sytuacja już niebawem ulegnie sporej zmianie.

Rozbudowa programu Windows Insider…

Microsoft poinformował, że już od lata tego roku – konkretny miesiąc nie jest jeszcze podany – wszyscy zainteresowani będą mogli przetestować nową wersję oprogramowania serwerowego na swoim urządzeniu. Wczesny dostęp uzyskają oni za pomocą programu Windows Insider i bez większych problemów będą mogli sprawdzić wszystkie nowości zawarte w systemie.

Za sprawą nowości, jakie Amerykanie chcą wprowadzić do Windows Server, wzrośnie pozytywny odbiór tej platformy. Dalekosiężne plany uwzględniają ciągłą poprawę i rozbudowę oprogramowania, celem poprawy odbioru przez klientów. Microsoft pracuje nad wykorzystaniem technologii .NET Core 2.0 w obsłudze sieci, przez co zmniejszy się przestrzeń zajmowana przez poszczególne kontenery o ponad 50% względem technologii .NET.

Bardzo cieszy fakt wprowadzenie nowego – specjalistycznego – oprogramowania do programu Windows Insider. Microsoft widzi, jak wielki sukces odniosła platforma testowa i z pewnością nie zamierza z niej rezygnować w najbliższej przyszłości.

Dajcie znać, czy chętnie sprawdzilibyście nowości, jakie zaoferuje nam Windows Server? Jakie zdanie macie na temat rozszerzania zasobów programu Insider? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: MSpoweruser