windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Windows 10

Startuje kolejny Bug Bash – nowe zadania dla testerów Windows 10 od Microsoftu

Program Bug Bash znany jest już testerom Windows 10 od ponad roku. Wtedy własnie wystartowała pierwsza edycja programu, której celem było wyłapanie jak największej ilości błędów w nowym systemie i zgłoszenie ich do Centrum Opinii.

Ideą Bug Bash, programu częściowo podobnego do stosowanych przez wiele firm Bug Bounty, jest skupienie się na poszukiwaniu nowych błędów, jednak w dość specyficzny sposób. Chodzi tutaj o zupełną zmianę sposobu wykorzystywania urządzenia przez użytkowników. Bug Bash kierować ma jak największą liczbę użytkowników do używania podobnych funkcjonalności ich telefonów/komputerów w tym samym czasie, nawet jeżeli nie są to funkcje, których używają na co dzień. Pozwala to firmie przeprowadzającej taki program zebrać ogromną ilość danych i informacji na wybrany, szczególnie istotny dla niej temat.

Kolejny Bug Bash czas rozpocząć!

Pierwszy Bug Bash dla Windows 10 Fall Creators Update właśnie się rozpoczął i potrwa do końca niedzieli 21. maja 2017 roku. Testerzy maja do wykonanie kilka zadań, wśród nich:

  • Użycie My People – przypięcie kontaktu do paska zadań.
  • Przetestowanie nowych funkcji czytnika PDF w MS Edge.
  • Przetestowanie nowych opcji w aplikacji Zdjęcia – Story Remix.
  • Wypróbowanie nowych opcji Windows Defendera.
  • Przetestowanie nowych opcji Lupy systemowej.
  • Przetestowanie nowych opcji Cortany.
  • Dodanie opinii o Fluent Design w aplikacjach systemowych.

Dokładne zadania dostępne w Bug Bash publikowane będą w Centrum Opinii (Feedback Hub) i tam też będzie można zgłaszać własne uwagi. Zadania dostępne będą oczywiście dla testerów w programie Windows Insider w najnowszej, dostępnej kompilacji Windows 10 build 16193. Informacje o tym jak dołączyć do programu znajdziesz w naszym poradniku, który dostępny jest pod tym adresem.

Źródło