windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Windows 10

Microsoft Edge nie doczeka się w najbliższym czasie ważnej zmiany

Od jakiegoś czasu spodziewaliśmy się, że wraz z nadchodzącą aktualizacją Windows 10 Fall Creators Update, otrzymamy do naszej dyspozycji sporo usprawnień związanych z przeglądarką Microsoft Edge. Niestety podczas zakończonej konferencji Build 2017 rozwiano nasze wątpliwości i zdementowano krążące po Internecie plotki. W najbliższym czasie nie ma co oczekiwać oczekiwanej zmiany w Edge, natomiast sam proces aktualizacji pozostanie taki jak do tej pory.

Internet od jakiegoś informował o nowościach, jakie już niedługo mogą trafić do przeglądarki Microsoft Edge. Oczekiwaliśmy, że podczas zakończonej już konferencji Build 2017 nasze przypuszczenia zostaną potwierdzone. Tymczasem szefowie amerykańskiej korporacji zdementowali pojawiające się doniesienia i oznajmili, że w najbliższym czasie nie ma co oczekiwać radykalnych zmian w sposobie aktualizacji ich dzieła.

Zmiany? Jeszcze nie teraz…

O jakiej zmianie mowa? Już wcześniej informowaliśmy was, że Microsoft planuje przy okazji wprowadzenia nowego kręgu dystrybucji – Fall Creators Update – pewną zmianę w sposobie aktualizacji przeglądarki Edge. Całość miała opierać się na wyodrębnieniu jej z komponentów systemu, a następnie normalne wprowadzenie do sklepu Windows, skąd moglibyśmy dużo szybciej pobierać aktualizacje. Oznaczałoby to, że rozwój produktu Microsoftu znacząco by przyspieszył, a użytkownicy nie musieliby czekać miesiącami na kolejne usprawnienia i nowości.

Więcej na ten temat znajdziecie w tym artykule: [Plotka] Microsoft wyeliminuje największy problem z przeglądarką Edge?

Niestety okazuje się, że planowana zmiana nie dojdzie do skutku w najbliższym czasie. Microsoft Edge nie zostanie wyodrębniony i w dalszym ciągu pozostanie częścią Windows 10. Oczywiście nadchodzące zmiany oraz usprawnienia dotrą do użytkowników, jednak będzie na to trzeba czekać trochę dłużej. Pytanie, czy w przyszłości taki stan rzeczy ulegnie zmianie?

Dajcie znać, co myślicie o takim rozwiązaniu Microsoftu? Waszym zdaniem pozostawienie Microsoft Edge w komponentach systemu, to dobre rozwiązanie? Być może wolelibyście zobaczyć przeglądarkę bezpośrednio w sklepie Windows? Czekamy na wasze komentarze oraz opinie.

źródło: MSpoweruser