windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft zdradza swoje plany dotyczące kwestii mobilnych

Wszyscy wiemy, jak wygląda kwestia Windows 10 Mobile. Wiele osób zastanawia się, co będzie dalej? Czy Microsoft ma jakiś plan na segment telefonów komórkowych? Konferencja Build 2017 pokazała nam, że owszem. Problem jednak w tym, że rozwiązania Amerykanów niekoniecznie pokrywają się z oczekiwaniami użytkowników. Wiele osób może być zaskoczonych, jednak korporacja z Redmond ma solidny plan i… Może on zadziałać.

Do tej pory nie do końca wiedzieliśmy, co Microsoft chce zrobić w kwestii mobilnej. Okienka przeznaczone dla telefonów komórkowych stały się synonimem porażki i ogromnego zawodu. Przez dość długi czas nie byliśmy do końca świadomi tego, co może nastąpić i teraz okazuje się, że faktycznie stanie się to już niedługo. Amerykanie świadomi nieuchronnego końca swojej platformy postanowili zainteresować się rozwiązaniami konkurentów.

Nikt nie zaneguje twierdzenia, że Windows 10 jest wciąż najpopularniejszym systemem operacyjnym dla komputerów desktopowych oraz tabletów. Używa go znacząca większość użytkowników i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie – ani nawet tym dalszym – kwestia ta mogła ulec jakiejkolwiek zmianie. Polityka prowadzona przez amerykańską korporację jest bardzo dobra i przynosi to efekty. Dlaczego więc, nie wykorzystać tego w kwestii mobilnej? Otóż można i Microsoft zamierza to zrobić.

Windows 10 Mobile…? Przyszłość leży gdzie indziej

Windows 10 Mobile okazał się klapą, dlatego należy wziąć pod uwagę inne, dużo popularniejsze platformy, jak Android czy iOS. Mówił o tym CEO korporacji Satya Nadella, który podkreśla, że w najbliższej przyszłości powinniśmy spodziewać się mniejszego nacisku na mobilne okienka, natomiast znacznie większego na rozwiązania Apple oraz Google.

Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie pozycji, jaką obecnie zajmuje desktopowa wersja Windows 10. Microsoft nie zamierza tworzyć swoich rozwiązań, a jedynie dostosować istniejące do własnych potrzeb. Właśnie dlatego możemy zaobserwować powolne wprowadzanie urządzeń z Androidem do sklepu Microsoft. Amerykanie przestaną dostarczać własny system, natomiast skupią się na usługach – Bing oraz Cortana, a także wielu innych rozwiązaniach, które umożliwią nam komfortową pracę na urządzeniach z systemami konkurencji.

Kluczem do sukcesu będzie integracja między urządzeniami mobilnymi i desktopowymi

Właśnie w tym tkwi klucz do sukcesu Microsoftu. Rozwiązanie to ma jak największy sens, bowiem już dzisiaj możemy dostosować swoje urządzenie z system Android do komfortowej pracy z systemem Windows 10. Wszystkie rozwiązania dostępne w mobilnych okienkach mogą trafić – jako usługi – na systemy konkurencji i właśnie w tym Amerykanie upatrują swojej szansy.

RPT:New Delhi: Microsoft CEO Satya Nadella delivering keynote address at the company’s 'Tech For Good, Ideas for India' event in New Delhi on Monday. PTI Photo by Shahbaz Khan(PTI5_30_2016_000063B)

 

Czy im się uda? To pytanie pozostaje otwarte. Sam korzystam z wielu aplikacji Microsoftu na urządzeniu z Androidem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli mój telefon otrzyma jeszcze lepszą integrację z komputerem – na którym zainstalowany jest Windows 10 – to muszę przyznać, że będę niesamowicie zadowolony.

Dajcie znać, co wy myślicie na ten temat? Waszym zdaniem takie posunięcie Microsoftu jest słuszne? Być może korporacja jedynie straci na takiej polityce? Czekamy na wasze komentarze i opinie.

źródło: MSpoweruser