windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 Fall Creators Update oficjalnie zapowiedziany

Microsoft zapowiedział, że w ciągu roku udostępni dwie większe aktualizacje dla systemu Windows 10. Wygląda na to, że nie były to czcze obietnice i amerykański gigant zamierza dotrzymać słowa. Na trwającej konferencji Build 2017 zapowiedziany został nadchodzący krąg dystrybucji Windows 10 Fall Creators Update. Będzie to ogromna gratka dla wszystkich użytkowników systemu z Redmond, ponieważ nowa odsłona – znowu – przyniesie nam wiele ciekawych nowości.

Obietnicom stało się zadość. Podczas trwającej obecnie konferencji Build 2017 Microsoft zapowiedział kolejną większą aktualizację dla Windows 10. Najnowszy krąg dystrybucji – Redstone 3 – otrzyma nazwę Fall Creators Update i na razie wiadomo, że zawita do nas w nadchodzących miesiącach. Możemy podejrzewać, że nastąpi to w ostatnim kwartale tego roku na przełomie jesieni i zimy. O planach wydawniczych Amerykanów pisaliśmy dla was w tym materiale: Microsoft pędzi z dużymi aktualizacjami, czy to dobre wiadomości dla użytkowników?

Według oficjalnych danych nowa wersja systemu będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich dotychczasowych posiadaczy Windows 10. Wszystkich użytkowników powinien ucieszyć fakt, że zgodnie z tradycją, nowe oprogramowanie przyniesie spore zmiany oraz wiele nowości, na które wszyscy czekamy.

Microsoft Fluent Design System – nowy interfejs systemu

Myślę, że nikt z was nie zapomniał o zapowiedzianej zmianie w estetyce systemu? Project Neon został oficjalnie potwierdzony oraz otrzymał nową nazwę – Microsoft Fluent Designe System. Elementy nowego designe mają pojawić się już w nadchodzącej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update. Możemy zatem podejrzewać, że już niebawem pierwsze oznaki zmian spotkamy w programie Windows Insider. Wypatrujcie ich czujnie.

Zmiany związane z OneDrive

Microsoft zdecydował się na bardzo dobry krok, mianowicie przywrócenie dawnego sposobu korzystania z dysku wirtualnego OneDrive na naszym urządzeniu. Do tej pory musieliśmy synchronizować – czyli pobierać – zawartość na nasz komputer, co mijało się z celem. Nowa funkcja pozwoli nam na dostęp do naszych plików bez konieczności zapisywania ich na komputerze, a zatem zajmowania niezbędnego miejsca.

Historia używanych aplikacji

Prawdę mówiąc takiej funkcji w ogóle się nie spodziewałem. Microsoft wprowadza nową możliwość przeglądania aplikacji, których używaliśmy w przeszłości. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo szybki sposób przeskoczyć do niedawno wykorzystywanego procesu. Czy ułatwi to pracę użytkowników? Zobaczymy w przyszłości.

To oczywiście nie wszystkie zmiany, nadchodzące w nowym kręgu dystrybucji Windows 10 Fall Creators Update. Pełna lista zmian zostanie jeszcze zaktualizowana i najprawdopodobniej dopiero pod koniec lata będziemy mieli ostateczną pewność, jakie nowości spotkamy w jesiennej aktualizacji.

 

Dajcie znać, czego oczekujecie od nowej dystrybucji systemu? Macie jakieś szczególnie upodobane funkcje, na które czekacie? Czekamy na wasze komentarze oraz opinie.

źródło: MSpoweruser