windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Windows 10 Windows 10 Mobile

Kopiuj/Wklej w Windows 10 będzie działać w chmurze – nadchodzi synchronizacja schowka

Już niebawem do Windows 10 zawita niezwykle interesująca opcja, ułatwiająca pracę między wieloma urządzeniami. Schowek online to funkcjonalność, dzięki której będziemy mogli szybko i łatwo przenosić dane między naszym komputerem a urządzeniami mobilnymi.

Pierwszy raz idea schowka online w Windows 10 pojawiła się jako przeciek w 2016 roku, wtedy funkcjonalność ta miała nazywać się OneClip. Pomysł zrealizowany zostanie jednak dopiero teraz i wydany wraz z aktualizacją Windows 10 Fall Creators Update na jesieni 2017 roku.

Jak działać ma synchronizacja schowka?

Zasada działania jest bardzo prosta. Schowek online nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowania – przynajmniej w przypadku platformy Windows. Po jego aktywacji elementy skopiowane do schowka na PC będą możliwe do wklejenia na urządzeniach z Androidem, iOS i Windows Mobile. Schowek pozwoli na kopiowanie tekstu i obrazu (w tym GIF).

Funkcja niezwykle ciekawa i wygodna, szczególnie dla osób pracujących na wielu różnych urządzeniach. Obecnie wykonując zdjęcie telefonem i chcąc je przekazać na PC musimy je wysłać emailem lub poczekać jak zsynchronizuje je OneDrive. Czasem niestety trwa to chwile. Po wprowadzeniu synchronizacji schowka będziemy mogli wykonać zdjęcie telefonem, skopiować je w telefonie i wkleić ze schowka na PC. Rewelacja!

Jak zapatrujecie się na taką funkcjonalność? Przydatna rzecz czy raczej zbędny bajer?

Źródło: MSPU